עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

פרק כד - קרוז ופרנקי

12/07/2018 20:07
Doron Livne

עוזבים את לונג-איילנד ועוברים לקווינס. כמו לעבור ממעלותלפתח-תקווה. שכונה מעורבת. אסיאתיים - סינים, קוראנים, טייוונים, יפנים – לא מצליחלהבדיל ביניהם. דרום אמריקאים - מקסיקנים, פרואנים, קולומביאנים, מכל מדינות דרוםאמריקה. הודים, איטלקים, רוסים, אפריקאים , ערבים - תורכים, סורים, איראנים, ירדנים,לבנונים – אותם מצליח להבדיל, וישראלים. לקובי השכן חברת הובלות. משאית אחת קטנה,לקוחות יהודים מבוססים מהצד של דברה אשתו היהודייה-אמריקאית, ושני עובדים קבועים.קרוז ופרנקי.

יש טיפ? שואל קרוז בסוף העבודה הראשונה יחד. לא. תקשיב אומר קרוז.אתה המוביל הכי טוב שפגשתי. אבל בלי טיפ לא עשית כלום. אנחנו פה בשביל הכסף. אתהמילה כסף אומר קרוז בעברית. במלרע. כסף. הירוק ירוק הזה. המרשרש. מחפש מצית. שמתיאת שלי במשאית. איננה. פרנקי יש לך אש? פרנקי מצית לי סיגריה באבירות תיאטרלית. עםהמצית שלי. פרנקי. גבוה, שחור, חיוך של מיליון דולר. מתחיל עם כל בחורה שעוברתברחוב. משפט הפתיחה שלו אחרי שלום-מה-שלומך: אם תתני לי את הטלפון שלך מבטיחשאתקשר. משפט פתיחה עם הצלחה של 1 ל 10.

קרוז מברזיל. נמוך, מוצק, חיוך ותלתלים של בומבה צור עם פטיש אווירבאמצע אלנבי. סוס עבודה. הוא עוד ילמד אצלי לעבוד יותר לאט. מחר אתה מביא כסף. הואאומר לי. טיפ בן אדם. פרנקי מארובה. רצועת חוף בדרום אמריקה שלדבריו יש בה בעיקרמלונות, בתי הימורים וזונות. בטעות הרג מישהו. נאלץ לברוח. לפחות זה הסיפור. עובדלאט. מפקיד אותו על סידור המשאית. הופך אותו למקצוען. לקרוז יש תיאוריה. כל מישעובר יש לו סיפור. התחתן, התגרש, הצליח, נפל כלכלית, מישהו מת,  בן נולד. הוא מאבחן לקוחות בְּאִבְחַת מבט. ישלו עוד תיאוריה. לכל אמריקאי יש תמונה של עצמו בעירום. לקוח משאיר אותנו לבד וקרוזמוצא את התמונות האלה בדקה. אין פספוסים.

פרנקי חי בו זמנית עם לפחות חמש בחורות. למזלו עוד אין ניידים.מסתובב עם ביפר. הביפר מצפצף והוא צד במבטו טלפון ציבורי. כן, ילדים, טלפוןציבורי. פעם היה דבר כזה. עוסק בג'אגלינג בחורות. לוחש שם כל אחת ואחת בערגה ממש.מאהב מקצועי. יש לו תוכנית. אחת מהן תתחתן אתו ותזכה אותו באזרחות אמריקאית. מציתשקניתי לפני עשר דקות נעלמה. פרנקי יש אש? פרנקי מצית לי סיגריה בחיוך של מלכים.במצית שלי.

יום חדש. עבודה חדשה. שכונה של יהודים בלונג איילנד. מסביר ללקוח אתסעיפי החוזה. מפרט את החיובים השונים, ומוסיף דרישת טיפ. הרמת גבה של הלקוח. לוקחנשימה ומסביר באריכות כמה מרוויחים העובדים שלי. בלי להוריד ובלי להוסיף. הואמשתאה. זה מה שאתם מרוויחים? לא עונה לו. לוקח לו זמן לעכל. עוד עבודה ללא רבב.נקייה, מסודרת, בנועם וחיוכים. אפילו צחוקים. הלקוח מרוצה. הטיפ שמן. מאד.

יש טיפ? שואל קרוז. מוציא מהכיס שלושה שטרות של 100 דולר. נותן אחדלקרוז, אחד לפרנקי, ואחד מחזיר לכיס. קרוז מסניף את השטר נשימה עמוקה וצורח מאושר.פרנקי מנדנד ראשו והופך את השטר מצד לצד כלא מאמין. בנג'מין פרנקלין אני אוהב אותךהוא לוחש לשטר. כסף זה שם הסיפור. ברוך הבא לאמריקה.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: