עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

פרק מב - מחושך לאור

07/12/2018 07:24
Doron Livne

מיטה ברחוב. על המיטה ערימה של בגדים. בגדים של כולם. מעורבבים. על כיסאות יושבים לצדי צביקה, דנה, אריה, אדי, אמנון, מיימון ובתשבע. רחוב צדדי. האנשים המעטים שעוברים בו פוזלים בסקרנות על המחנה אבל לא מאטים. בטח לא עוצרים לשאול. אמריקה. אפשר כבר להכניס את הדברים שואלת בתשבע. עדיין לא עונה לה. חייבים דוח של משטרה.

מתקשר שוב. ושוב. ושוב. עד שמגיעה עוד ניידת. שוטר ושוטרת. מסבירים שוב. אולי הוצאתם את הדברים בעצמכם שואל השוטר. השוטרת מביטה בו. אתה לא רציני היא אומרת. יוצאת מהניידת. מוציאה פנקס ורושמת תלונה. זה כל מה שרציתי. אפשר להחזיר הכל. לאן אתה הולך. הולך לחפש את חיים. לא ברור לי מה אעשה כשאמצא את חיים. אבל ברור לי שצריך למצוא אותו.

חיים לא בחנות שלו. משאיר הודעה כתובה. פרצו לבית שלך. יש נזקים לבית. הרסו את הקירות. תבוא לראות. לוקח מונית לבית שלו. מבקש מנהג המונית לחכות. אשתו מוציאה ראש מחלון. פאה מונחת ברישול. לך מפה או שאקרא למשטרה. פרצו לכם לבית. מסביר לה. חייב לדבר עם חיים. חיים לא בבית. היא נעלמת. ניידת מגיעה. הגיעו מהר.

הולך לחב"ד. חמישה מבוגרים לומדים בחברותא. חיים לא שם. הרב של חיים מציג עצמו. מספר לרב שלו מה חיים עשה. אמרתי לו שלא ישכיר חדרים לבנים ובנות אומר הרב. זה מה שיש לך להגיד. מזדעזע.  לא אומר כלום. מציע לכם לעזוב את הבית הוא מוסיף. יש מקום בבית שלך לעשרה דיירים שואל אותו. הרב לא עונה. חוזר לשיעורו. מבחינתו השיחה הסתיימה.

חזרה בבית. דנה והחברה שלה עזבו. אמנון עזב. צביקה עזב. אדי ואריה מתלבטים. מיימון נשאר. לו אין בעיות עם חיים הוא אומר. בתשבע נשארת. מתקשר לחיים. אשתו עונה. מקליט את השיחה. חיים איננו. דיברת אתו שואל. מסרת לו שפרצו לבית. לא היא עונה. מתקשר כל רבע שעה. באחת בלילה מבקשת שאפסיק להתקשר. חיים חזר עייף. הלך לישון. לילה טוב אומר לה.

בבוקר מוצא את חיים בחנות. קיבלת את ההודעות שואל אותו. קיבלתי הוא עונה. אעבור בבית מאוחר יותר. דבר ראשון אומר לו. יש לי חברים בברונקס. הם יעשו בשבילי את אותו דבר שעשית אתה חינם. מאיים עלי הוא שואל. לא מאיים. מבטיח. דבר שני. אם אתה חכם תוציא את הארנק ותשלם. כמה הוא שואל. אלף דולר אומר לו. חיים לא משלם. כל יום שיעבור יעלה לך יותר.

בצהריים מתקשר בלש מנומנם. מה גורם לך לחשוב שזה בעל הבית הוא שואל. מספר לו על ההודעות שהשארתי לחיים. פרצו לי פעם לדירה שכורה. האזעקה פעלה והם ברחו. לא לקחו כלום. בעלת הבית הייתה בחופשה בפלורידה. התקשרתי אליה להודיע לה שהייתה פריצה. אמרתי לה שלא קרה כלום. היא בכל מקרה הפסיקה את החופשה ובאה לראות מה קרה. חיים עד עכשיו לא הגיע. הבלש משתכנע.

מגיעים שוטרים. גובים עדויות. לוקחים טביעות אצבעות. עושים עבודה. הבלש מתרשם מדרך הפעולה שנקטתי. הוא מבקש את תמליל ההקלטות מתורגם לאנגלית. אוציא נגד חיים צו הרחקה הוא אומר. נבדוק עם החברה שהיו פה נמצאים אצלנו במאגר. אבל אם להיות הוגן יותר מזה לא נעשה. נסה אתה להשיג ראיות. בהצלחה.

שבת בפתח. הבית ריק. אווירה קשה. בתשבע נוסעת לעשות שבת עם משפחה בניו ג'רזי. תקוע עם הבטחה לאלהים לשמור ארבע שבתות. אין מה לעשות. מסדר חדר ריק אחד כחדר אוכל. מארגן שולחן הכי ארוך שאפשר. שולח את מיימון לקניות. מנקה. מכין פשטידה. דומה יותר לחביתה. צביקה מגיע לבקר. נדהם מחדר האוכל. מתלהב. אביא יין הוא אומר. אביא גם כמה חברה.

חמישה-עשר אורחים מגיעים. צפוף ושמח סביב שולחן לתפארת. מיימון מקדש. אוכלים. צוחקים. שרים. מספרים לאורחים את סיפור חיים והבריונים. אחד האורחים צוחק. ניסה לגרש אתכם. חטף צו הרחקה. אתם הרווחתם לחדר אוכל. מתגלגלים מצחוק. ניצחון האור על החושך. כבשנו את הבית. אחרי כמה סיבובים של יין כמה מהאורחים מדליקים סיגריות. מתפתה. מדליק סיגריה בעצמי ומעשן. הלכה השבת. אמריקה.

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: